Laminat Parke Temizliği

Laminat Parke Temizliği

Laminat parke temizliği evlerde yaygın olarak kullanılması nedeniyle çoğu kişinin aşina olduğu bir temizlik türüdür. Bu parkelerin temizliğini sağlayabilmek için uygulanması gereken adımlar oldukça basittir. Günlük temizlik için laminat parkeleri süpürmek yeterli olurken, parlak bir görünüm için haftada iki kez de silmek yeterlidir.

Yalnızca birkaç malzeme sayesinde laminat parkeleri parlak ve tertemiz bir hale getirmek mümkündür. Siz de bulabileceğiniz ya da kolay bir şekilde tedarik edebileceğiniz malzemeler sayesinde laminat parkelerinizi pırıl pırıl hale getirebilirsiniz. Bu sayede ev içerisindeki hijyenik ortamı sağlayabilirsiniz.

Laminat Parke Temizliği İçin Gerekli Malzemeler

Laminat parke temizliği için gerekli malzemeler çeşitlilik göstermektedir. Bahsettiğimiz temizlik işlemi sırasında kişi, istediği yöntemle parke temizliğini sağlayabilmektedir. Temizliğe başlamadan önceki ilk adım parkelerinizi neyle silmek istediğinizden emin olmaktır. Bunun için piyasada bulunan temizleyiciler ve doğal sabunlardan yararlanma fırsatına sahipsiniz.

İşte laminat parke temizliği için gerekli malzemeler:

  • Temizlik kovası
  • Arap sabunu
  • Bulaşık deterjanı
  • Sirke

Seçenekleri dilerseniz çoğaltabilir, seçtiğiniz malzemenin yarattığı temizlik etkisinden memnun fakat kokusunu sevmiyorsanız da isteğe bağlı lavanta ya da portakal esansı gibi esanslar ekleyebilirsiniz.

Laminat Parke Temizlemenin Püf Noktaları

Parke temizliği oldukça basit bir işlem gibi görünse de dikkat edilmesi gereken bazı küçük detaylara sahiptir. Laminat parke temizliğinin püf noktaları çok fazla olmamasına karşın oldukça etkili sonuçlar vermektedir.

Laminat parke temizliği sırasında dikkat edilmesi gerekenler:

  • Bu parkeler, ahşap parkelere oranla suya daha dayanıklıdır. Buna rağmen temizlerken ıslak bırakmamak oldukça önemlidir.
  • Parke üzerine çıkması zor yiyecek, boya lekesi gibi lekeler varsa bunları kolay bir şekilde çıkartmak için bulaşık deterjanı kullanılmalıdır.
  • Laminat parkeleri parlatmak için durulama suyuna birkaç çay kaşığı sirke damlatmak parkelerin parlamasını sağlayacaktır.
  • Laminat parke temizliği sonrası oluşan koku sizi rahatsız ed Temizleme suyuna birkaç damla hoş kokulu esans damlatmak ortamın güzel kokmasını sağlayacaktır.

Siz de temizlik sırasında dikkat edeceğiniz birkaç küçük detayla parkelerini pırıl pırıl hale getirebilirsiniz. Bu sayede ortamın temiz ve hoş kokmasını sağlayabilirsiniz.