Antalya Mermer Cilalama

Antalya Mermer Cilalama

Antalya mermer cilalama temizlik şirketleri olarak Mermer cilalamak bizim işimiz. Uzun yıllara dayanan tecrübemizle sizlere en iyi kalitede mermer cilalama hizmeti sağlıyoruz. Profesyonel ekibimiz ve son teknoloji cihazlarımızla tüm temizlik işlerinde yanınızdayız. Mermer cilalama konusunda da sektörün öncülerinden olan firmamız, piyasanın en kaliteli cilalarını kullanarak siz değerli müşterilerine profesyonel hizmet sunuyor. Böylelikle sağlıklı ve aynı zamanda uzun ömürlü bir parlaklık yakalanıyor.

Antalya mermer cilalama şirketi olarak, mermerlerin en iyi şekilde parıldaması yönünde çaba sarf ediyoruz. Yıllara dayanan tecrübemiz, kaliteli malzemeyle buluştuğunda ortaya oldukça başarılı sonuçlar çıkıyor. Antalya mermer cilalama firması olarak mermerlerinizi inşaat kalıntılarından ve kirlerden arındırarak işlemlere başlıyoruz. Böylelikle daha iyi sonuçlar elde ediliyor ve cilalama işlemi daha olay uygulanıyor. Bundan sonraki aşamalarda deneyimli çalışma arkadaşlarımız tarafından hassasiyete yürütülüyor. Uygulanan işlemler sırasında da tüm önlemler en iyi şekilde alınıyor. Öte yandan, kullandığımız kaliteli malzemeler performansını uzun dönem muhafaza ediyor. Yani mermerin parlaklığı uzun süre kalıcı oluyor ki bu da kaliteli malzeme kadar deneyimle de alakalı.

Mermer Cilalama İşlemi Nedir? Nasıl Yapılır?

Antalya temizlik firması olarak, sizlere profesyonel mermer cilalama hizmeti sağlıyoruz. Peki, ‘cilalama nedir’ ve ‘mermer cilalama nasıl yapılır’ detaylı bir şekilde inceleyelim. Mermer cilalama işlemi, tamamlanmış inşaatların mermerlerinin parlatılmasında uygulanır. Ayrıca parlaklığını kaybeden ve cilası deforme olan mermerler üzerinde de uygulanır. En doğrusu ise periyodik olarak mermerlerin cilalanmasıdır. Bu hizmetten yararlanmak ve mermerlerinizi eski parlaklığına kavuşturmak için iletişim kanallarıyla bize ulaşabilirsiniz. Orion temizlik şirketi olarak kaliteli malzeme ve deneyimli personelle en iyi mermer cilalama hizmetini sağlıyoruz.

Mermer cilalama işlemi için ön hazırlık aşaması söz konusudur. Öyle ki mermerler ilk olarak kirden ve inşaat kalıntılarından arındırılır ve kullanılacak malzemeler hazırlanır. Böylelikle ön hazırlık aşaması tamamlanır ve cila uygulamasına geçiş yapılır. Cilalama için iki farklı mevcuttur; polimerize cila ve kristalize cila. Hangi cilanın kullanılacağını ise zeminin sertliği belirler.

Polimerize Cila

Polimerize cila oldukça parlaktır ve genellikle biraz daha yumuşak mermerlerde tercih edilir. Dayanıklılığı, başka bir deyişle ömrü ise kristalize cilaya oranla daha azdır. Bu cilalama yönteminde en iyi sonucun alınabilmesi için üç kez uygulama yapılması gerekir. Öte yandan, PVC, linoleum ve marley zeminlerde kullanılabilen tek cila olma özelliğini taşır. Ömrü mekanda yaşanan insan trafiğinde göre değişmekle birlikte ortalama olarak 3 yıldır.

Kristalize Cila

Kristalize cilalama yönteminin en büyük özelliklerinden biri mermer zeminin dayanıklılık ve parlaklığını hissettirmesidir. Bu yöntem kalsiyum karbonat içeren işlem görmemiş taşlar için kullanılır. Kristalize cilalama ciddi anlamda uğraş ve profesyonellik isteyen işlemlerden biridir. Ömrü evler için 2, iş yerleri içinse 1 yıl şeklindedir. Güzel yanı ise bu yöntemle cilalanan mermerlerin çok daha kolay temizlenmesidir.

Mermer Cilalamada Profesyonel Sonuç

Antalya temizlik firmaları olarak bize en çok ulaşan şikayetlerden birisi mermerler. Aileler başta mutfak mermerleri olmak üzere ev içerisinde yer alan tüm mermerlerin parlak olmasını istiyor. Bu nedenle ilk tercih genelde piyasada kolaylıkla bulunabilen cilalar oluyor. Söz konusu cilalar uygulandıktan sonra ise genellikle istenilen sonuç alınamıyor ki alınsa bile uzun süreli olmuyor. Öncelikle belirtmek gerekir ki mermer cilalama işlemi profesyonellik ve deneyim gerektirir. Orion temizlik şirketlerinin kadrosu ise bu deneyime sahip olmanın yanında gerekli olan tüm belgelere sahiptir. Yani bizi tercih etmeniz halinde her anlamda kusursuz bir hizmet alabilirsiniz.

Antalya mermer cilalama firması olarak son teknoloji cihazlarla hizmet veriyoruz. Bu sayede en iyi sonuçları elde edebiliyoruz. Ailelerin, mutfak mermerleri üzerinde kullandıkları cilalar genellikle yeterli kalitede değildir. Bu nedenle yeterli parlaklığı sağlamazlar. Cilalama işlemi sırasında A sınıfı cila kullanılması gerekir. Söz konusu cilalar ise genellikle temizlik şirketleri tarafından kullanılır. Orion temizlik şirketi olarak birinci kalite cila ve son model ekipmanlar kullanır. Böylelikle en iyi sonuçlar en hızlı şekilde elde edilir.

Mermer Cilalamanın Avantajları

Antalya temizlik şirketleri tarafından sağlanan mermer cilalama işleminin birçok avantajı vardır. İlk olarak mermerlerin parlaklığını artırarak daha parlak bir görünüm kazanmasını sağlar. Orion temizlik şirketi tarafından kullanılan kaliteli cilalar, bu görüntünün uzun süreli korunması sağlar. Öte yandan, bilindiği üzere mermerin yapısı gereği kaygan bir yüzeyi bulunur. Cila ise bu kayganlığı ortadan kaldırır, darbelere ve çiziklere karşı korunmasını sağlar. Böylelikle mermerin kullanım ömrü ciddi anlamda uzar. Ayrıca cila mermer üzerinde var olan delikleri kapatacağı için üzerinde mikrop üreme olasılığını ciddi oranda azaltır. Son olaraksa cilalanan mermerler, cilalanmayan mermerlere oranla çok daha rahat silinir. Bu sayede temizlik süreleri ciddi anlamda kısalır.

Mermer Cilalamada Ne Vaat Ediyoruz?

Antalya temizlik firmalarının en tecrübelisi Orion temizlik şirketi olarak size profesyonel hizmet vaat ediyoruz. Gerek mermer cilalama gerekse her tür temizlikte en önemlisi deneyimdir. Orion temizlik şirketi olarak, uzun yıllardır Antalya’da temizlik sektöründe ipi göğüsleyen öncü firmalardan biriyi. Her ne kadar bu durumla iftihar ediyor olsak da yüklendiğimiz sorumluluğunda farkındayız. Bu nedenle durmaksızın kendimizi geliştiriyor ve her daim en iyisini sunmayı amaç ediniyoruz. Çağın gerekliliklerini yakalıyor ve bilgi birikimimizi sürekli güncel tutuyoruz. Orion temizlik şirketi olarak mermer cilalamada profesyonel hizmet vaat ediyoruz, zaten bu konudaki sayısız referansımız ve mutlu müşterilerimizde bunun en iyi kanıtı.